Śliczna Ewa Swoboda wicemistrzynią świata! Tak wygląda nowa gwiazda polskiego sportu [ZDJĘCIA]

red
W czwartek 21 lipca na mistrzostwach świata do lat 20 w lekkoatletyce polskich kibiców zachwyciła Ewa Swoboda. 18-latka urodzona w Żorach zdobyła srebrny medal w biegu na 100 metrów, a poza znakomitą formą, zachwyciła także nieprzeciętną urodą. Filip Kowalkowski

Media już ochrzciły nastolatkę nową gwiazdą polskiego sportu, a eksperci są zgodni, że tak dużego talentu w biegach sprinterskich nie mieliśmy od dawna. Już w półfinale bydgoskich zawodów utalentowana sprinterka zasygnalizowała wysoką dyspozycję. Wtedy osiągnęła czas 11.17 s, wygrywając zdecydowanie swój bieg półfinałowy.

W finale Polka również wypadła rewelacyjnie. Wyprzedziła ją jedynie Amerykanka Candace Hill. Sprinterka zza oceanu była tak szybka, że ustanowiła nowy rekord mistrzostw świata juniorek (czas 11.07 s.)

Swoboda została ostatecznie wicemistrzynią świata, co jest jej ogromnym osiągnięciem. Przy okazji pobiła rekord życiowy, który jest jednocześnie rekordem Polski juniorek. Nasza reprezentantka uzyskała czas 11.12 s, czyli o 0,05 s lepiej niż w półfinale.