MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gdzie są burze w Polsce 23.05.2024? Zobacz informacje o wyładowaniach atmosferycznych

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące burz w Polsce
Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące burz w Polsce Dariusz Bloch
Gdzie jest burza w Polsce? Sprawdź nasz artykuł, w którym znajdziesz aktualne informacje prosto z Facebooka. Śledzimy popularne profile na Facebooku, które zajmują się tematyką burzową. Dzięki temu możesz dowiedzieć się, gdzie aktualnie może grzmieć w naszym kraju. Sprawdź pogodę burzową w Polsce.

Gdzie jest burza w Polsce? Warto to wiedzieć, ponieważ to zjawisko atmosferyczne jest gwałtowne i może wyrządzić wiele szkód. Sprawdzaj z nami najnowsze informacje z Facebooka, które dotyczą burzowej pogody w Polsce. Możesz w ten sposób dowiedzieć się, czy takiej pogody można spodziewać się w twojej okolicy.

Nowe informacje o pogodzie burzowej w Polsce

To ten dzień gdy czujesz się tak jak na zdjęciu.... Ale prognozę na kanał dowieziesz!


Burzowo aż do niedzieli ⛈️🌧️ ℹ️ W czwartek największa szansa na ich pojawienie się będzie na wschodzie Małopolski. Największe zagrożenie to lokalnie punktowe sumy opadów deszczu Co w kolejnych dniach❓ Wilgotna masa powietrza pozostanie z nami jeszcze przez kilka dni, dlatego popołudniowych burz spodziewamy się niemal codziennie aż do niedzieli. Plusem tego jest poprawa wilgotności gleb w regionie, ponieważ deszczu powinno wystarczyć dla wszystkich 🌧️ ❗ Jeżeli planujecie weekendowe wycieczki górskie to zanotujcie ten fakt, że w drugiej części dnia może dojść do pogorszenia warunkowów 📷 Suma opadów modelu ECMWF do niedzieli


Powstanie dziś linia burz. Nawalny deszcz i grad spowoduje zalania. W tych regionach zagrzmi

https://dobrapogoda24.pl/artykul/powstanie-dzis-linia-burz-nawalny-deszcz-i-grad-spowoduje-zalania-w-tych-regionach-zagrzmi Kolejne burze przejdą przez kilka regionów Polski. Głównym zagrożeniem będzie nawalny deszcz


Dziś będziemy na skraju górnej zatoki niżowej, której główna oś będzie przebiegać nad zachodnią Europą. Będzie to wiązało się z dalszym, powolnym napływem wilgotnego i ciepłego powietrza z południa oraz południowego wschodu. Przy powierzchni ziemi uformuje się płytki niż nad Pomorzem oraz Mazowszem wraz ze słabo zarysowaną zatoką niżową, która prawdopodobnie rozciągnie się do południowo-wschodniej Polski. W tej dość wąskiej strefie nastąpi nagromadzenie największej ilości pary wodnej, co zwiększy chwiejność atmosferyczną (umiarkowaną, po południu podwyższoną), sprzyjając rozwijaniu się burz. W warunkach słabego przepływu powietrza i niemal stacjonarnej osi zatoki, przy wysokiej zawartości wody w powietrzy (do około 30 mm w kolumnie), można oczekiwać słabo zorganizowanych, ale intensywnych opadowo burz. Wysokość opadów deszczu może sięgać 30 mm, a lokalnie nawet przekraczać 50 mm, z natężeniem wynoszącym 10-20 mm na 10 minut, lokalnie może dochodzić do kumulacji opadów w sytuacji przejścia w krótkim czasie kolejnych burz przez ten sam obszar. Na obszarach zabudowanych i górskich kumulacja opadów może skutkować lokalnymi podtopieniami. Mniejszym zagrożeniem będą porywy wiatru, które lokalnie mogą osiągnąć do 70 km/h. Miejscami spodziewane są również opady gradu, głównie drobnego. Burze będą najliczniej występować po południu, kiedy to należy spodziewać się ich największej intensywności, choć lokalnie mogą zacząć się już od przedpołudnia, zwłaszcza na Pomorzu oraz Warmii, w pobliżu płytkiego ośrodka niżowego.


Czwartek przyniesie nam kontynuację dynamicznej aury. Po raz kolejny na niebie pojawią się komórki konwekcyjno-burzowe niosące z sobą dość duże sumy opadowe. W godzinach okołopołudniowych możliwy dość szybki rozwój konwekcji, warunki jak i dość duży zasób wilgotności spowodowany przejściem dzisiejszego układu będzie sprzyjał rozwojowi malowniczych formacji burzowych. Zważywszy na duże sumy opadów oraz obecność niżu po raz kolejny zostaje wydane ostrzeżenie 1 stopnia. Duże sumy opadów mogą powodować powodzie błyskawiczne. Istnieje możliwość opadów drobnego i małego gradu. Temperatura 23/15 stopni Wiatr z kierunków zmiennych w porywach do ok. 20 km/h Podczas burz porywy mogą jednak przekroczyć 60 km/h Ciśnienie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie rosło Noc przyniesie nam chwilową stabilizację pogody Temperatura 15/11 stopni W zasadzie można powiedzieć że bezwietrznie, porywy będą osiągać zawrotne 10 km/h a ich kierunek będzie zmienny. Ciśnienie o północy wyniesie 1017 hPa i będzie rosło Miłego dnia 🙋 Temperatura


+++OSTRZEŻENIE PRZED BURZAMI NA DZIEŃ I WIECZÓR 23.05.2024+++ +Okres obowiązywania 23.05.2024 10:00 - 24.05.2024 1:00+ W dzisiejszym dniu województwo mazowieckie znajduje się pod wpływem frontu atmosferycznego i linii zbieżności wiatru, która spowoduje wymuszanie konwekcji. Dodatkowo wysokie uwodnienie atmosfery i spora wilgoć na wszystkich poziomach troposfery sprawią, że rozwój komórek burzowych nie będzie zbytnio zakłócony. Z powodu słabych warunków kinematycznych burze będą przemieszczać się bardzo powoli 🟨W strefie oznaczonej kolorem żółtym spodziewamy się licznego rozwoju komórek burzowych o słabej bądź umiarkowanej aktywności elektrycznej, ale wysokich i stosunkowo trwałych opadach - lokalnie nawet do 40-50mm w ciągu 2 godzin. Możliwy grad do 2-3cm. Głównym zagrożeniem będą bardzo lokalne powodzie błyskawiczne. Rozwój konwekcji nastąpi w około 70% obszaru zaznaczonego na żółto. 🟦W strefie oznaczonej kolorem niebieskim rozwój konwekcji będzie znacznie słabszy - potencjalne burze będą mało aktywne i bardzo punktowe. Spadnie lokalnie do 10-15mm w ciągu godziny, a konwekcja wystąpi na około 20-30% obszaru.


PROGNOZA KONWEKCYJNA ++23.05.2024r.++ Ważne od 08:00 dnia 23.05.2024r. do 00:00 dnia 24.05.2024r. Jutro Polska w dalszym ciągu będzie pod wpływem dynamicznego frontu atmosferycznego i niżu wtórnego, który przynosił nam dzisiaj ulewne opady deszczu i burze w wielu regionach Polski. Jutro czeka nas kontynuacja burzowej aury. KOLOR POMARAŃCZOWY (UMIARKOWANA/DUŻA INTENSYWNOŚĆ BURZ) W tym pasie burz będzie najwięcej i będą mogły przynosić lokalnie gwałtowniejsze zjawiska. Podobnie jak w poprzednich dniach głównym zagrożeniem będą intensywne, punktowo wręcz nawalne opady deszczu mogące powodować liczne zalania i podtopienia. Mniejszymi zagrożeniami będą silne porywy wiatru do 70-80km/h (podczas superkomórek burzowych nieco więcej) oraz opady gradu do 1-3cm. Podobnie jak dzisiaj główne skupisko burz wystąpi wzdłuż wąskiej linii od woj. Mazowieckiego po Podkarpackie. Możliwe jest przechodzenie wielu burz nad jedną lokalizacją. ZE WZGLĘDU NA DYNAMICZNĄ SYTUACJĘ POGODOWĄ MOŻLIWA JEST AKTUALIZACJA, KTÓRA DODA STREFĘ KOLORU CZERWONEGO. KOLOR ŻÓŁTY (MAŁA/UMIARKOWANA INTENSYWNOŚĆ BURZ) W tym pasie szanse na burze będą znacznie mniejsze niż w KOLORZE POMARAŃCZOWY. Zjawiskom burzowym towarzyszyć będą głównie silniejsze opady deszczu do 10-20mm. Mniejszymi zagrożeniami będą silniejsze porywy wiatru do 50-70km/h oraz opady gradu o średnicy 1-1,5cm. ZE WZGLĘDU NA DYNAMICZNĄ SYTUACJĘ POGODOWĄ MOŻLIWA JEST AKTUALIZACJA, KTÓRA DODA STREFĘ KOLORU CZERWONEGO LUB POSZERZY OBSZAR KOLORU POMARAŃCZOWEGO BURZE TO ZJAWISKA LOKALNE! MIMO DOGODNYCH WARUNKÓW NIE MUSZĄ PRZEJŚĆ PRZEZ TWOJĄ OKOLICE!


Czwartek będzie kolejnym dniem z dobrze uwodnionymi, potencjalnie groźnymi burzami. Znów mogą się pojawić zalania i podtopienia.


⚡️🗺️𝗪 𝗰𝘇𝘄𝗮𝗿𝘁𝗲𝗸 𝗸𝗼𝗹𝗲𝗷𝗻𝘆 𝗱𝘇𝗶𝗲𝗻́ 𝘇 𝗯𝘂𝗿𝘇𝗮𝗺𝗶 𝗻𝗶𝗼𝘀𝗮̨𝗰𝘆𝗺𝗶 𝗶𝗻𝘁𝗲𝗻𝘀𝘆𝘄𝗻𝗲 𝗼𝗽𝗮𝗱𝘆 #𝗱𝗲𝘀𝘇𝗰𝘇! Tak samo jak w środę, przewidujemy serię układów training storms, czyli serię burz idących jedna za drugą. Dodatkowo z burzami związane będą lokalnie opady gradu i silny wiatr. istnieć będzie także niskie prawdopodobieństwo powstania superkomórek, oraz znikome ryzyko pojawienia się trąby powietrznej. Burze mogą pojawiać się jeszcze przed południem. Prawdopodobnie krótko po południu nastąpi szybki rozwój konwekcji, w efekcie czego gwałtownie wzrośnie ilość burz nad Polską w ciągu około dwóch godzin. 🟧Największym zagrożeniem będą wspomniane silne opady deszczu mogące ponownie powodować powstawanie zalań i podtopień, a także powodzi błyskawicznej. Niewykluczony grad i silny wiatr. ⚡️🟧Uwaga! Prognoza ma charakter ostrzeżenia i powinna być udostępniona celem dotarcia do wszystkich tych, którzy znajdują się w najbardziej narażonych rejonach kraju. Podajcie informację dalej! #Pogoda #burza #grad #zalania


Prognoza pogody na noc 22/23.05.2024 i dzień 23.05.2024 Noc ze środy na czwartek pochmurna, wilgotna, ze słabym wiatrem. Bardzo ciepła, temperatura minimalna wyniesie około +15/+17 stopni. Z biegiem godzin nocnych z powodu linii zbieżności będzie rozwijać się coraz więcej komórek w centrum i na zachodzie województwa, a nad ranem także na północy. Opady mogą być bardzo mocne i potrwają kilka godzin, nie wykluczamy, że jeszcze zagrzmi. Bez opadów wschód województwa, na południu wystąpią, ale tylko lokalnie. W czwartek z rana pochmurno ze słabym wiatrem i wysoką wilgotnością powietrza. Od rana może popadywać w centrum i na zachodzie województwa, ale opady będą słabsze niż w nocy. Szansa na rozpogodzenia głównie na wschodzie i tam temperatura urośnie do +24/+26 stopni, na pozostałym obszarze tylko +20/+22 stopni. Wczesnym popołudniem nastąpi rozwój burz w centralnej, południowej i zachodniej części województwa. Burze te będą inne niż w ostatnich dniach - wystąpią na większą skalę i przyniosą dłużej trwające opady. Na wschodzie i północnym wschodzie mazowieckiego niestety raczej bez opadów, jedynie punktowo może coś się pojawić. Więcej informacji o burzach w prognozie burzowej, która jak zwykle pojawi się rankiem!


ZOBACZ KONIECZNIE

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Gdzie są burze w Polsce 23.05.2024? Zobacz informacje o wyładowaniach atmosferycznych - Portal i.pl

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto